Zawody Drużyn Pożarniczych

23 czerwca 2016 r. o godzinie 10.00 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy klubie Hades w Grajewie rozegrane zostały VI Powiatowe Zawody Sportowe Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w których udział wzięło 12 drużyn. Każda drużyna składała się z 10 zawodników, którzy spełniali wymagane kryteria do udziału w zawodach. Drużyny dziewczęce oraz chłopięce i mieszane reprezentowały miasto Grajewo oraz gminy: Grajewo, Radziłów, Szczuczyn i Wąsosz. Startującym drużynom towarzyszyli opiekunowie, którzy systematycznie przygotowywali zawodników do startu.

Rozpoczęcia zawodów dokonał komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej
w Grajewie st. bryg. Andrzej Jabłoński, który powitał zaproszonych gości w osobach: Jędrzeja Łucyka, dyrektora biura Posła na Sejm RP, sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pana Jarosława Zielińskiego, Daniela Purwin, dyrektora biura Posła na Sejm RP pana Adama Andruszkiewicza, starosty Zygmunta Kruszyńskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Stanisława Kossakowskiego, burmistrza miasta Grajewo Dariusza Latarowskiego, przewodniczącej Rady Miasta Grajewo Haliny Muryjas-Rząsy, dyrektora zakładów Pfleiderer Grajewo S.A. i Pfleiderer MDF Tomasza Małaszuka, nadleśniczego Nadleśnictwa Rajgród Mariana Podleckiego, komendanta powiatowego Policji kom. Marka Sienkiewicza, sekretarza Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP
w Białymstoku druha Antoniego Milewskiego, oraz przedstawicieli władz samorządowych, instytucji i firm, które wspierają ochronę przeciwpożarową na terenie powiatu grajewskiego.

Po przemówieniach zaproszonych gości nastąpiło uroczyste wręczenie Brązowego Medalu za Zasługi dla Pożarnictwa panu Tomaszowi Małaszukowi, dyrektorowi zakładów Pfleiderer Grajewo S.A. i Pfleiderer MDF, który od wielu lat współpracuje z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie i regularnie wspiera rozwój ochrony przeciwpożarowej na szczeblu powiatowym.

Zawody rozegrane zostały według Regulaminu Młodzieżowych Zawodów Sportowo -  Pożarniczych z 2010 roku i obejmowały 2 konkurencje: rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 400 metrów z przeszkodami. Komisję sędziowską powołał decyzją Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, a sędzią głównym zawodów był
mł. bryg. Adam Trzonkowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie.

Wśród drużyn dziewczęcych I miejsce zajęły zawodniczki z MDP Wąsosz z wynikiem 1026,69 pkt., II miejsce dziewczęta z MDP Boczki – Świdrowo, które zdobyły 989,00 pkt. a III reprezentantki MDP w Szczuczynie uzyskując 844,30 pkt.

W kategorii Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – drużyny chłopców i mieszane I miejsce zajęli zawodnicy z MDP Wąsosz, którzy uzyskali wynik 1035,59 pkt., na II miejscu uplasowała się MDP Ruda z wynikiem 1028,95 pkt., miejsce III zdobyła MDP Ciemoszyje, która uzyskała wynik 1023,40 pkt. Miejsca poza podium przypadły odpowiednio następującym drużynom: miejsce IV MDP Wierzbowo z wynikiem 986,00 pkt., miejsce V MDP Radziłów z wynikiem 985,01 pkt., miejsce VI MDP Bzury z wynikiem 909,23 pkt., miejsce VII MDP Grajewo, która zdobyła 860,47 pkt., miejsce VIII MDP Słucz z ogólna liczbą 844,57 pkt. i miejsce IX MDP Klimaszewnica z dorobkiem 750,88 pkt.

Wszystkim drużynom gratulujemy udanego startu w zawodach i osiągniętych wyników. Zawodnicy byli dobrze przygotowani do udziału w poszczególnych konkurencjach i dlatego nie odnotowano żadnych wypadków ani kontuzji.

Zawody zorganizowano i przeprowadzono dzięki wsparciu wielu instytucji, firm i sympatyków pożarnictwa. Serdeczne podziękowania kierujemy do: