niedziela, 28 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 36 komentarzy
  • 6466 wyświetleń

Marcin Rutkowski - kandydat na burmistrza Grajewa

Szanowni Mieszkańcy Grajewa, Drodzy Znajomi i jeszcze Nieznajomi, Koleżanki i Koledzy, Rodzino!


Na wstępie tego listu pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne!


Z całego serca życzę Wam, aby Wielkanoc rozpoczęła czas osobistych sukcesów, aby życie układało Wam się zdrowo, zarówno prywatnie jak i zawodowo. I jak najwięcej chwil radosnych, oraz przepięknej wiosny!


Szanowni Państwo,

jestem wdzięczny i bardzo szczęśliwy, gdyż pomimo wielu sztormów dotarłem do miejsca na mojej osi w czaso-przestrzeni, by kandydować na Burmistrza Grajewa. To dla mnie zaszczyt! Wieki zaszczyt! Nadmienię, że w październiku ubiegłego roku były osoby, które widziały we mnie kandydata na Burmistrza Szczuczyna. Serdecznie Wam za to dziękuję i do zobaczenia niebawem. Urodziłem się przecież w Szczuczynie, jak wielu grajewian w latach osiemdziesiątych XX wieku. Dodam, że ta propozycja jest także dla mnie wielkim zaszczytem! Jednak odmówiłem - moja decyzja nie mogła być inna! Po pierwsze dlatego, że celem mojej aktywności nie jest Szczuczyn. Po drugie, musiałbym zakładać komitet i „farbować się” (taka była rekomendacja), co nie jest zgodne z moją wizją polityki na dzień dzisiejszy i z moją, ceniącą prawdę, postawą. Po trzecie, takie rozwiązanie spowodowałoby kolizję z obecnym Burmistrzem Szczuczyna, czego nie chcę i nie potrzebuję. 


Potrzebuję natomiast współpracy z kolejnym Starostą Grajewskim, aby realizować wiele potrzebnych i pilnych inwestycji w Grajewie. Ciekawym przykładem,  czy raczej  studium przypadku z niezwykłą historią, wymagającą interwencji oraz porozumienia stron, którego w Grajewie nie ma od wielu lat, jest sala. Odbywają się w niej sesje Rady Miasta. Zapraszam więc na mój profil Facebook (https://www.facebook.com/marcin.rutkowski.2023 ), aby zobaczyć zdjęcia, zarówno z marca bieżącego roku jak i z roku 2011, gdy miałem wystąpienie na temat funduszy europejskich. Ta sala wyglądała tak samo w okresie, gdy byłem jeszcze w LO. Czas więc w Grajewie zatrzymał się. To nie do uwierzenia!


Odpowiem także krótko na kilka pytań oraz przedstawię kilka faktów z mojego życia. 

Zapraszam serdecznie do lektury.

 

Pytanie nr 1: Dlaczego Koalicja Obywatelska?


Już jako student trzeciego roku ekonomii na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku, trafiłem na staż do Biura Poselskiego Posłanki Parlamentu Europejskiego  Prof. Barbary Kudryckiej (2005). Tutaj napisałem swój pierwszy w życiu i zarazem skuteczny wniosek o dotację. Byłem także po raz pierwszy bohaterem programu telewizyjnego (6 odcinków) w TVP 3 Białystok (być może niedługo to zobaczymy) oraz po raz pierwszy znalazłem się w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Te wydarzenia ukierunkowały także moje dalsze wybory życiowe. Ponieważ Pani Profesor również sprawowała urząd Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego wtedy, gdy ja byłem członkiem Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej (2006-2008), dzięki temu wielokrotnie spotykałem się z Panią Profesor m.in. na konferencjach oraz mogłem współpracować z osobą pełniącą tę funkcję. To był czas, gdy wiele nauczyłem się i zdobyłem nieprzecenione doświadczenie. 

 


Dziś moim serdecznym znajomym jest Tomasz Frankowski, Poseł Parlamentu Europejskiego, były reprezentant Polski w piłce nożnej. Z nim już wstępnie rozmawiałem o rozważeniu otwarcia po wyborach biura europosła w Grajewie, aby realizować projekty adresowane do mieszkańców naszego miasta. W nich w sposób szczególny zostałaby uwzględniona młodzież z ostatnich klas szkoły podstawowej oraz ze szkoły średniej z terenu powiatu grajewskiego. Powstałyby jednocześnie programy stażowe, podobne m.in. do tych, w których ja uczestniczyłem. Oczywiście, należy mieć na uwadze przesuniecie czasowe, które z konieczności wystąpią pomiędzy wymienionymi wyżej aktywnościami. 

 


Moim zdaniem,  uczeń powinien mieć świadomość swoich możliwości i celów. To podstawa. Uważam, że młodych ludzi należy bardziej upodmiotowić oraz pozwolić im samodzielnie podejmować decyzję dotyczące edukacji, pracy, wyborów osobistych  itd. Upodmiotowienie jest bardzo mocno związane z odpowiedzialnością. Pamiętaj więc o tym, młody człowieku! 


Czy staniesz się odpowiedzialny? Czy jesteś na tyle odważny? Dzisiaj trudno jeszcze o tym przesądzać? Czas pokaże! Zapewniam jednak, że ja w Ciebie wierzę! I wiedz, że ja jako absolwent Liceum im. Kopernika bardzo dobrze rozumiem Ciebie! Po drugie, chciałbym, aby moi młodsi koledzy i koleżanki z Grajewa mieli możliwość (o ile zechcą oczywiście) doświadczyć tych samych dobrych rzeczy, których ja doświadczyłem oraz zobaczyć to, co mnie dane było widzieć. Ważne jest mieć własne zdanie i umieć je obronić  tylko i wyłącznie siłą argumentu. 

 

Obudźmy Grajewo!

Ponadto w roku 2006 jeszcze jako student budziłem Białystok, idąc za swoim wykładowcą z Wydziału Ekonomii i jednocześnie kandydatem na prezydenta Miasta Białegostoku, prof. Tadeuszem Truskolaskim. W tym czasie nikomu szerzej nieznany kandydat, popierany przez Platformę Obywatelską, przedstawił znakomite propozycje, takie nie do odrzucenia i wygrał wybory. Czas pokazał, że mieszkańcy podjęli właściwą decyzję, stawiając na niego. Czy Grajewo 18 lat później jest na tyle pełnoletnie i gotowe na właściwą decyzję? Kto to wie? Czas pokaże! 


Tak więc od 2006 roku widzę, uczestniczę i przede wszystkim rozumiem zmiany zachodzące w dobrze prowadzonym i zarządzanym mieście. Są to zmiany na lepsze, co ilustrują wyniki wielu rankingów, badań i opracowań. Warto także pamiętać, że na sukces Białegostoku tak naprawdę złożyło się dzieło wielu ludzi, którzy w odpowiednim momencie ujrzeli naturalnego lidera w kandydacie na prezydenta Miasta, w Tadeuszu Truskolaskim. Jedną z wielu osób budzących ówczesny Białystok był także Pan Maciej Żywno pełniący aktualnie funkcję Wicemarszałka Senatu, z którym wtedy reprezentowaliśmy tę samą wizję, cele i organizację. Drogi Macieju mając na względzie naszą wieloletnia znajomość pragnę zapytać o twoją wyborczą relację z kończącym swoją kadencję Burmistrzem Grajewa Dariuszem Latarowskim, który w ostatnich miesiącach wielokrotnie o tobie mówi zarówno na sesjach Rady Miasta, w przestrzeni publicznej i Internecie. Powołuje się także przy każdej okazji na kontakty z tobą miedzy innymi w sprawie bezkolizyjnego przejazdu kolejowego, który jest bardzo poważnym tematem dla miasta i jego mieszkańców. Kończący kadencję burmistrz buduje wrażenie współpracy i ewentualnego twojego poparcia. Tak więc pragnę zapytać o stan faktyczny.  Uważam, że grajewianie powinni wiedzieć jak jest i jak ta ewentualna współpraca się układa. Przed Miastem Grajewem stoją bardzo poważne decyzje. Mieszkańcy 7 kwietnia 2024 roku dokonają wyboru, w związku z czym Miasto Grajewo potrzebuje prawdziwych informacji i realnego wsparcia zarówno z poziomu województwa jak i władz Rzeczypospolitej Polskiej. Proszę miej na uwadze również korespondencję znajdującą się w przestrzeni publicznej Grajewa pomiędzy Panem Burmistrzem a wysokimi przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości https://e-grajewo.pl/wiadomosc,owiadczenie-posla-kazimierza-gwiazdowskiego,54946.html  , gdyż pokazuje ona rzeczywistość, z którą należy w Grajewie jak najszybciej skończyć, ponieważ tylko zgoda buduje, a niezgoda jak wiemy rujnuje.

 

Obudzić Grajewo to znaczy zrobić to, co zostało zrobione w stolicy naszego województwa, uwzględniając oczywiście różnicę potencjałów wyjściowych i przesunięcie w czasie, inny jego wymiar. 
W trakcie moich odwiedzin u Państwa byłem pytany o program wyborczy. Odpowiadałem, że  jest on prosty do pokazania i pytałem, czy był Pan/ Pani w Białymstoku. Jak do tej pory, prawie każdy zapytany odwiedził nasze miasto wojewódzkie. Dodawałem, że chcę, aby w Grajewie żyło się na takim poziomie, na jakim żyją mieszkańcy Białegostoku. W Grajewie przecież mieszkają i pracują członkowie mojej najbliższej rodziny, a ja jestem przekonany, że do końca swojego życia z Grajewem będę związany, czy mi się to podoba czy też nie podoba.

 


Podsumowując powyższe dodam, że wyżej wymienione osoby darzę szacunkiem za to co zrobiły dla swoich społeczności, osiągniecia indywidualne oraz kulturę osobistą.

 


Standardy europejskie dla Grajewa

Chcę także, aby standard życia w Grajewie był zbliżony do standardu Europy Zachodniej.  Gdy w 2005 roku studiowałem w Belgii,  poznałem inny świat, taki, jaki jest teraz w miastach wojewódzkich w Polsce. Cieszę się, że w wielu aspektach już dogoniliśmy Zachód. Nie wiem, czy jest Państwu wiadomo, ale przeganiamy stare kraje Unii Europejskiej. A co robi Grajewo? 


Warto zauważyć, że prawdopodobnie zaczyna się ostatni korzystny dla Polski okres finansowania przez  Unię Europejską naszego kraju. Tym samym zarysowuje się ostatnia szansa na nadrobienie zaległości, powstałych w ostatnich dziewięciu latach i pozyskanie dotacji unijnych. Zapraszam do lektury na https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/  Konieczne jest więc skorzystanie z możliwości pozyskania grantów i  różnego rodzaju dofinasowań w jak najszerszym zakresie. Stanowi to priorytet! 

 


W 2006 roku byłem także służbowo na Ukrainie, więc miałem okazję naocznie dokonać porównania  Zachodu i Wschodu Europy. Pomimo wielu prawdziwych, czy też nieprawdziwych informacji na temat Europy Zachodniej, krążących w przestrzeni publicznej i Internecie ja, na bazie własnych doświadczeń i obserwacji, wybieram kierunek zachodni. Bo niestety, jak nie Unia to ????? Uważam, że warto głęboko się nad tym zastanowić.

 

„PIS rządził PIS dawał! PIS nie rządzi PIS nie da!” Drodzy Mieszkańcy Miasta Grajewa w tym miejscu pragnę poinformować, że od grudnia zeszłego roku w Polsce władzę sprawuje Rząd Koalicyjny na czele którego stoi moje ugrupowanie. Tak więc Marcin RUTKOWSKI jako burmistrz Grajewa będzie mógł zrobić dla naszego miasta więcej, zarówno na szczeblu centralnym w Warszawie, jak i na szczeblu wojewódzkim w Białymstoku, niż pozostali pretendenci do fotela burmistrza, w ten lub w inny sposób powiązani z Prawem i Sprawiedliwością. Myślę, że osoby rozsądnie myślące rozumieją mnie doskonale. Myślę również, że warto o tym pamiętać przy urnie 7 kwietnia 2024 roku i oddać swój głos na kandydatów Koalicji Obywatelskiej, zarówno w Grajewie jak i w miejscowościach całego Powiatu Grajewskiego. Z nimi będę mógł zrobić więcej dla Grajewa.  Tylko razem Obudźmy Grajewo! Jestem na to gotowy! Mam nadzieję, że Ty także!

 

Pytanie nr 2: Kim jest Marcin RUTKOWSKI?

Nazywam się Marcin Rutkowski, mam 39 lat. Moja żona ma na imię Karolina. Mam troje wspaniałych dzieci. 11 maja będę obchodził urodziny, więc, tak jak mówiłem podczas debaty w Polskim Radio Białystok, jest okazja po wyborach spotkać się w mieście. Do zobaczenia! 


Jestem synem Alicji Rutkowskiej, Wicestarościny Grajewskiej w latach 2002 – 2018, Radnej Powiatowej w latach 2002 – 2024, Zastępczyni Wójta i Sekretarza Gminy Grajewo w latach 1998 – 2002, Prezeski Fundacji Na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego, która wielokrotnie organizowała na terenie Miasta Grajewa i Powiatu Grajewskiego ważne i pożyteczne społecznie przedsięwzięcia, takie jak np. „Dzień zdrowia i urody” (https://e-grajewo.pl/wiadomosc,dzien-zdrowia-i-urody-15-iii,24447.html ), czy zbieranie funduszy i przekazywanie ich na rzecz grajewskiego szpitala w celu zakupu sprzętu i wyposażenia, z którego mogą korzystać pacjenci, wśród których są m.in. mieszkańcy naszego miasta.

 

Pytanie nr 3: Co wiesz o grajewskiej służbie zdrowia?

To pytanie pada dość często, a temat dla mnie jest również bardzo ważny. Sprawowanie nadzoru nad służbą zdrowia nie wpisuje się wprawdzie w kompetencje burmistrza, tak jak nad szkołami średnimi, co jednak nie zmienia faktu, że te instytucje są obecne na terenie Miasta Grajewa i w jego przestrzeni. Moim zdaniem, burmistrz miasta powinien być żywo zainteresowany rozwojem zarówno pierwszej z wyżej wymienionych instytucji, jak i drugich (szkół), przede wszystkim dlatego, że leży to w żywotnym interesie miasta. Wysokiej jakości służba zdrowia stanowi duży plus dla miasta.  W znacznym zakresie zaspakaja przecież potrzebę bezpieczeństwa zarówno mieszkańców miasta, jak i przybywających do niego gości. Korzystają z niej zarówno osoby prywatne, jak i związane z biznesem. Chciałbym, aby grajewianie odzyskali poczucie bezpieczeństwa w tym zakresie i przestali się bać, a miasto było dla nich przewidywalnym partnerem i sprzymierzeńcem. Chciałbym, żeby każdy mieszkaniec wiedział, że nie jest sam, nie jest pozostawiony sam sobie. Wiadomo, cytując znany przebój, że „do tanga trzeba dwojga”. Zrozumiałe jest, że muszę mieć po drugiej stronie partnera, który będzie otwarty i gotowy na dialog, by wspólnie szukać najlepszych dostępnych rozwiązań, korzystnych dla obu stron. 


Grajewski szpital ma szczególne miejsce w moim sercu, ponieważ w latach 2012 – 2013, gdy pracowałem w Zespole Szkół im. Marszałka Piłsudskiego w Szczuczynie i mieszkałem w Grajewie, nasi lekarze uratowali moje dziecko, które przyszło na świat 8 miesięcy później. Moja rodzina i ja walczyliśmy ze wszystkich sił o nienarodzone jeszcze życie! Dzięki Bogu skutecznie! Dlatego też ranią mnie słowa wypowiedziane publicznie przez Dziekana Dekanatu Grajewskiego podczas niedzielnego nabożeństwa w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie. Jest mi przykro i przede wszystkim nie zgadzam się z nimi. Padły takie słowa, które nie muszą być w ten sposób i w tym miejscu wypowiadane. Wiele osób jest nimi zniesmaczonych! Dlatego tu także apeluję o rozwagę, gdyż do niczego dobrego to nie prowadzi. Aby nie było wątpliwości, co dokładnie mam na myśli, zapytam, czy czyny, przypisywane ówczesnemu Biskupowi Łomżyńskiemu, który udzielał mi sakramentu I Komunii Świętej, należy przypisywać wszystkim osobom w sutannie? Nie potrzebuję odpowiedzi na to pytanie, tylko po raz kolejny apeluję o rozwagę. Uważam, że generalizowanie jest złe i należy się jego wystrzegać. Bo jak jeden upił się to znaczy, że całe miasto upija się? No nie! Więc nie należy tak robić. 


Alicja Rutkowska otrzymała także tytuł „Człowieka roku 2008” Powiatu Grajewskiego (https://e-grajewo.pl/wiadomosc,czlowiek-roku-2008,8354.html ) co jest, moim zdaniem, wielkim wyróżnieniem. Już wtedy całokształt jej działań społeczno – zawodowych został przez mieszkańców doceniony. To stanowiło zobowiązanie na przyszłość. Przyznasz, że to dość wysoko postawiona poprzeczka? Uważam także, że społeczność zgromadzona wokół portalu e-grajewo.pl jest wyjątkowa i warta wsparcia w realizacji swoich własnych pomysłów i projektów. Miasto powinno być partnerem strategicznym swojego mieszkańca.

 

Mój ojciec, Ryszard Rutkowski, był od 1992 roku pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Grajewie. Tata aktualnie bardzo wspiera moją kampanię, za co jestem mu ogromnie wdzięczny i serdecznie dziękuję. Tata jest również osobiście zaangażowany w wybory i kandyduje do Rady Miasta Grajewa z ramienia KKW Koalicja Obywatelska z okręgu nr 4, obejmującego zasięgiem Osiedle Centrum (numery bloków od 20 do 39). Nie należy do partii politycznej. Jako wieloletni pracownik Urzędu Pracy doskonale zna grajewski rynek pracy, co jest bardzo istotne przy planowaniu działań aktywizujących mieszkańców. Dotyczy to zwłaszcza młodzieży i osób starszych, by  jak najsprawniej włączyć ich w życie społeczno-gospodarcze miasta. Tak, więc proszę o głos dla Niego!  


Jego kompetencje w połączeniu z moim doświadczeniem jako doradcą zawodowym, coachem, pośrednikiem pracy i trenerem pozwala popatrzeć na rozwiązania dla Grajewa z innej perspektywy, przede wszystkim szerszej i uwzgledniającej więcej czynników. Również moje doświadczenie w przygotowywaniu projektów i dokumentacji będzie bardzo przydatne na przykład do realizacji projektów z zakresu aktywizacji zawodowej, gdzie w latach 2014 - 2015 byłem autorem Wniosku o dofinansowanie / Kierownik zespołu projektowego / Projektu pn. "Adaptacja i zatrudnienie" skierowanego do 120 osób (97 K i 23 M), wyłącznie pracowników instytucji sektora oświaty zwolnionych, przewidzianych do zwolnienia lub zagrożonych zwolnieniem z pracy po dniu 31 grudnia 2012 roku z przyczyn zakładu pracy, mieszkańców podregionu białostockiego (powiaty: m. Białystok, białostocki, sokólski). Główne zadania projektu: dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, poradnictwo zawodowe i psychologiczne, szkolenia i kursy zawodowe, studia podyplomowe, staże zawodowe. W ramach projektu zostało przeprowadzonych 580 godz. szkoleń zawodowych dla 32 osób, 348 godz. poradnictwa zawodowego dla 124 osób, 346 godz. poradnictwa psychologicznego dla 125 osób, 208 godz. job-coachingu dla 64 osób, 192 godz. warsztatów aktywnego poszukiwania pracy dla 124 osób, opracowano 130 IPD/CV/listów motywacyjnych, 124 godz. szkoleń z przedsiębiorczości dla 23 osób, 133 godz. doradztwa specjalistycznego dla 13 przedsiębiorców, 68 osób odbyło staż zawodowy, przyznano 13 dotacji na działalność gospodarczą, zrealizowało 11 szkoleń (849 godz.) zleconych. Uruchomiono wspólnie z Uniwersytetem w Białymstoku dwa kierunki studiów podyplomowych: Innowacyjne metody zarządzania firmą dla 21 osób i Fundusze unijne: pozyskiwanie i rozliczanie dla 39 osób. Wskaźnik efektywności zatrudnieniowej uczestników projektu zrealizowano na poziomie 80,34% Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 Działanie Wartość projektu Dofinansowanie 1.865.345,60 zł oraz edukacji, gdzie w 2011 roku byłem np. współautorem Wniosku o dofinansowanie Projekt pn. "Podniesienie poziomu kształcenia zawodowego poprzez adaptację, remont i wyposażenie pracowni praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół w Wojewodzinie" Realizacja projektu pozwoliła na powstanie zwartego, nowoczesnego i funkcjonalnego kompleksu pracowni do realizacji procesu dydaktycznego w zawodach technik hotelarstwa oraz technik żywienia i gospodarstwa domowego w zakresie praktycznej nauki zawodu. Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego 2007- 2013 Oś Priorytetowa VI. Rozwój Infrastruktury Społecznej Działanie 6.1. Rozwój infrastruktury z zakresu edukacji. Warto skorzystać także z doświadczeń innych i wykorzystać dobre praktyki. Co więcej, moi rodzice są już „stypendystami ZUS” i jak to się mówi, mają po czasie. Natomiast siostra jest nauczycielką. 

 

Wracając do mojej osoby, jestem absolwentem grajewskiego żłobka, przedszkola na ul. Listopadowej, Szkoły Podstawowej nr 2 i LO im. M. Kopernika. Tym wyczerpałem możliwości edukacyjne na terenie Grajewa i udałem się na pobieranie dalszych nauk do Białegostoku: przez ponad 10 lat byłem związany z Uniwersytetem w Białymstoku poprzez studia magisterskie z ekonomii, 2009 – 2013, studia doktoranckie EKONOMIA, 2009 - 2010 studia podyplomowe Przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela przedmiotów zawodowych, 2009 - 2010 studia podyplomowe Zarządzanie projektami UE, 2010 - 2011 studia podyplomowe Mechanizmy Funkcjonowania Strefy Euro. Gandawy: 2005 ekonomia. Torunia: 2014 - 2015 studia podyplomowe Doradztwo Zawodowe i Coaching Kariery i Lublina: 2015 - 2016 studia podyplomowe Pośrednictwo pracy. 

 

Wybór kierunków studiów zawsze wynikał z zapotrzebowania rynkowego w danym czasie. Moje doświadczanie zawodowe nabywałem na początku na stażu w Biurze Poselskim Barbary Kudryckiej Posłanki Parlamentu Europejskiego. Następnie byłem pracownikiem Uniwersytetu w Białymstoku i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podlaskiego Referatu Rozliczeń. W 2009 roku założyłem działalność gospodarczą. W latach 2012-2013 pracowałem w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie i mieszkałem w Grajewie. Od 2006 roku pracuję przy projektach unijnych.

 

Pytanie nr 4: Kto będzie moim zastępcą?


W chwili przekazywania tego artykułu nie wiem, ponieważ nie prowadzę aktualnie rozmów w tym zakresie. Dodam, że wybór osoby na tę funkcję od początku do końca należy do mojej decyzji. Dziś wiem, że będzie na pewno to osoba z Grajewa, prawdopodobnie 50+, posiadająca już doświadczenie w kierowaniu zakładem pracy lub jednostką, o nieposzlakowanej opinii i akceptowana przez większość środowisk miejskich. 


W tym miejscu zapytam Ciebie drogi czytelniku kogo widzisz jako mojego zastępcę na stanowisku Zastępcy Burmistrza Miasta Grajewa? Jestem ciekawy Twojej propozycji. 


Dodam, że chciałbym, aby mój zastępca pomógł mi przestawić okręt Grajewo na właściwy kurs i widział konieczność niezwłocznej realizacji celów strategicznych miasta. Do tego tematu jeszcze wrócimy. 
Na koniec dodam, że z wiekiem coraz bardziej lubię zieleń. Mam także nadzieję, że po wyborach będę miał w końcu możliwość pojechać na ryby.

 

Koniec części 1.

Z wyrazami szacunku,
Marcin RUTKOWSKI kandydat na burmistrza Grajewa
Dowiedz się więcej na www.MarcinRUTKOWSKI.com 

 

 


PS: Hejterom, „życzliwym inaczej”, ludziom bez twarzy i nazwiska z całego serca dziękuję za komentarze i głos w dyskusji. Życzę natomiast wszystkiego dobrego i zapraszam do kontaktu osobistego.

niedziela, 28 kwietnia 2024

Szczuczyn i okolice z lotu ptaka

niedziela, 28 kwietnia 2024

Duży mandat i utrata prawo jazdy

Komentarze (36)

Prawda debata powinna być w Grajewie. Dla mieszkańców

Szanowni Państwo, Grajewianie tak jak już wielokrotnie mówiłem i pisałem jestem do dyspozycji o każdej porze zarówno w Grajewie jak i w mediach. Z wyrazami szacunku Marcin RUTKOWSKI

PS. Serdecznie zapraszam WSZYSTKICH mieszkańców na debatę, która ma odbyć się w przyszłym tygodniu. Więcej informacji przekażą pełnomocnicy sztabów wyborczych.

I to mi się podoba!

I tego właśnie nam trzeba ! Człowieka, który widzi czego brakuje w Grajewie i ma pomysł jak to zmienić.

Lubudubu niech nam żyje prezes naszego klubu

Będziemy głosować na pana. Powodzenia! Czas na rozwój Grajewa

Nie znam Pana ale jestem za. Dajmy mu szansę. Inny kandydaci nie przemawiają do mnie

Dużo informacji o Białymstoku. Może powinien pan kandydować w Białymstoku.

Panie Marcinie mieszka Panie i zyje w Białymstoku więc nie ma Pan pojęcia o prawdziwych problemach Grajew. Nawet w debacie radiowej myli pan Grajewa z Białymstokiem. Z wielkim szacunkiem ale nie jest Pan naszym kandydatem.

Brak prostych rozwiązań ale żeby je zaproponować trzeba być z ludźmi na codzień

Panie Marcinie dzięki za szczerość ,co w dobie trwającej kampanii i wszechobecnego hejtu, to rzadkość.

Białystok a Grajewo to zupełnie inne realia. To co tam jest proste i normalne do zrealizowania w małym miasteczku jak Grajewo jest nie możliwe do zrealizowania. Myślę że ma pan tego świadomość.

Odważna sugestia kiedy porównuje się pan z prezydentem Białegostoku. Z całym szacunkiem ale dostrzegam różnice w możliwościach.

Pięknie napisane, wiadomo papier przyjmie wszystko. A życie dyktuje swoje warunki. Ambitnie i kolorowo. Czy możliwe do spełnienia? Niestety życie to nie bajka.

Piękne słowa, ale mi wystarczy nazwa partii spod której znaku Pan startuje. Na nie...

Mamy wspaniałych rodzimych kandydatów i kandydatki. Oni znają problemy Grajewa i ich mieszkańców.

Bialystok to nie Grajewo. Tu burmistrzem powinien być człowiek tutejszy. Podziękujemy Panu.

Grajewo potrzebuje menadżera nie nauczyciela.
Nauczyciele już byli w radzie miasta powiatu i Jako Burmistrz
Natomiast dziwi mnie pan Maciej swoimi zarzutami do obecnego Burmistrza przecież przez tyle lat był obok .

Jeśli Grajewo ma się rozwijać, to powinniśmy postawić u jego steru człowieka, który dogada się z rządzącą koalicją. A pan Rutkowski ma na to duże szanse. Jest Grajewianinem z pochodzenia i człowiekiem spoza układu. Może dość już tych wojenek polsko-polskich, na które ewidentnie się u nas zanosi, nie wspomnę o unoszącym się nad nimi duchem pisu.

bez jakichkolwiek szans

Imponująca informacja, znakomite wykształcenie, nadzieja na wreszcie dobrego burmistrza o niesamowicie szerokich horyzontach.

Panie Marcinie szkoły średnie w Grajewie podlegają pod starostę. Burmistrz w swoim zakresie obowiązków zajmuje się szkołami podstawowymi.

Bardzo kompetentny człowiek, młody i stworzony do pracy w administracji publicznej, nie uwiklany w lokalne wojenki. Popieram

Marcin, kibicuje. Wydaje mi się że dobry początek. Mozliwe że jeszcze nie teraz, ale za cztery lata? Cały czas tłukę do głów wszystkim, też teraz i Tobie, produkcja i inwestycje ... Te miasto najwięcej zyskało za czasów Gierka. I tego nam potrzeba. Nie tylko dla Grajewa.... Szczuczyn szybko pokazał, Artur nieźle nieźle ale z kurnikami to odleciał już ... Powodzenia.

Miał Pan już wiele działalności.. Był Pan detektywem, budowlańcem, projekty unijne gdzie Pan musiał chyba zwracać pieniądze unijne nie po płacił Pan ludziom trzeba było zwrócić pieniądze i Pan ogłasza się super ekonomistą ?

Panie Marcinie, mam nadzieję, że Pan rozumie, że Grajewo to nie Białystok. Inne możliwości... Nie widzę, żadnych konkretnych informacji dotyczących Pana zamiarów, nie widzę, żadnych działań w Grajewie przez całą Pana karierę zawodową. /

Oczywiście, że nie ma w karierze zbyt wielu etapów w Grajewie, bo w tym mieście nie było możliwości rozwoju, dlatego teraz p. Marcin chce lepszej przyszłości dla młodych i dla pracujących. Może chociaż 1 kandydat nie będzie wspierał samej patologii / Popieram kandydata, chociaż myślę, że może mu się nie udać w tej kadencji, mimo to trzymam kciuki i oddam swój głos. Partia nie jest ważna w wyborach samorządowych (nie licząc faktu, że łatwiej będzie zdobywać poparcie na wyższych szczeblach). Może przy okazji zmiany burmistrza skończy się cenzura na tym portalu. :)

Panie Marcinie,
czy osoba przeciwko toczą się postępowania egzekucyjne, będzie w stanie zadbać o finanse Miasta?

Jako młody jestem za i popieram z całego serca

Dlaczego mój komentarz został edytowany? Nie rozumiem, nic złego nie było tam napisane. Żenada.

Jestem na tak. Potrzebujemy zmiany !
Panie Marcinie mój głos Pan ma !

Dziękuję za szczerość! Czekam na część 2.

popieram Mateusza. Tutaj jest potrzebna osoba o nieposzlakowanej opinii

Nieposzlakowana opinia? Bądźmy obiektywni. Kilkanaście lat temu co się działo w Grajewie? Każdy zacny Pan był uwikłany w aferę z pewną Panią, która nie wiedziała czyjego ma dzidziusia i co? Dwóch Panów o "nieposzlakowanej" opini rządziło Grajewem. Pomówienia i plotki?

(...) "Kilkanaście lat temu co się działo w Grajewie?"...
Powiem wprost. To byli ludzie bez wstydu.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.