czwartek, 28 marca 2024

Kultura i rozrywka

  • 7 komentarzy
  • 19703 wyświetleń

Kabaret Młodych Panów!

21 listopada 2013r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Grajewie odbył się występ Kabaretu Młodych Panów. Licznie zgromadzona publiczność, przez blisko 2 godziny, miała okazję śmiać się do łez, a to dzięki wspaniałym skeczom i charyzmie artystów.

Dziękujemy wszystkim widzom za przybycie.
fot. MDK



 

KABARET MŁODYCH PANÓW

Robert Korólczyk
Pomysłodawca i przywódca kabaretu. Człowiek obdarzony talentem i cudownym niskim głosem. Znany z kreacji legendarnego Maciaszczyka.

Bartek Demczuk
Na scenie często chodzi w mundurze policyjnym. Chyba realizuje niespełnione marzenie. Poza tym gra na gitarze i jest oazą spokoju.

Łukasz Kaczmarczyk
Znany jako „Kaczor”. Wszystko wie zarówno o polskiej szkole, jak o Biurze Ochrony Rządu. Tylko nie odróżnia premiera od prezydenta...

Mateusz Banaszkiewicz
Wszyscy mówią na niego „Banan”. Natomiast na scenie pojawia się jako Młody. Oprócz tego śpiewa – ale jak...

Piotr Sobik
Nie widać go na scenie, bo siedzi za konsoletą.


KABARET:

Młodzi Panowie są z Rybnika. Ale zobaczyć ich można wszędzie, ponieważ ciągle jeżdżą z występami. Powstali z byłych członków kabaretu Dudu i Noł Nejm, a za swojego mistrza uważają nieżyjącego już Olka Chwastka – duchowego przywódcę rybnickich satyryków.

Decyzja, jak mówią , wzięła się z tęsknoty – za sceną , za odmianą, za Rybnikiem... każdy miał jakieś osobiste powody. Zebrało się więc tych kilku tęskniących razem – i założyli kabaret. Nie był to już spontaniczny, studencki zryw, jak dawniej, ale dobrze przemyślany i opracowany projekt artystyczny.

Już na pierwszych występach zaczęli odnosić sukcesy, co świadczyło o trafności pomysłów. Z dnia na dzień było coraz lepiej i tak jest do dziś. Gdy wychodzą na scenę, publiczność wpada w szał i płacze ze śmiechu. Nie boją się satyry społecznej i politycznej, ale dawkują ja z pomysłem i ze smakiem. Inteligentny dowcip i zaskakujące pointy są domeną ich występów. Są teraz w pełni sił, u szczytu sławy, co nie znaczy, że nie mogą nas jeszcze czymś zaskoczyć...

 

NAGRODY:
I miejsce, Nagroda Publiczności, Nagroda Radia Kraków  - PAKA 2007
Nagroda Ignacego Krasickiego na XXVII Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry 2006 w Lidzbarku Warmińskim
II miejsce i Nagroda Dziennikarzy na przeglądzie piosenki OSPA 2006 w Ostrołęce
III miejsce na VII Festiwalu Dobrego Humoru - Gdańsk 2006
Grand Prix na VIII Ogólnopolskiej  Giełdzie Kabaretowej PrzeWAŁka - Wałbrzych 2006
III miejsce na XXII PACE - Kraków 2006
III miejsce na III Festiwalu Piosenki Kabaretowej OBORA 2006 – Poznań
I miejsce na XXVI Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry 2005 Lidzbark Warmiński
III miejsce na VI Festiwalu Dobrego Humoru Gdańsk 2005
Nagroda za najlepszy skecz "Blacharz" - PAKA 2005
II miejsce na XXI PACE - Kraków – 2005
Finał II Przeglądu Kabaretów Studenckich w Warszawie PKS - 2005

 

Komentarze (7)

Dlaczego takie drogie bilety?

istny kabaret z tymi cenami :) ale warto przynajmniej coś jest, będę na pewno

50 zł to jedne z tańszych biletów na kabarety;
no niestety to jest cały zespół, trzeba sfinansować podróż inne koszty, czas ekipy, no myślę, że za 10zł to nie zobaczycie nikogo:)
pozdr

Kochani RODACY!! Bilety nie są drogie! !! !! MY ZARABIAMY ZA MAŁO!!!!! Żeby średni zarobić 2500 i żona też,to nie wyli byście do nieba że drogo. Dziękuję.

to nie jest zbyt drogo jak na dość znany kabaret, zazwyczaj ceny dla innych kabaretów zaczynają się od 70- 80 zł od osoby

Byłam i muszę powiedzieć ze było warto tym bardziej ze to nie drogo,a Ci co wiecznie marudzą to nigdzie nie pójdą i nic nie zobaczą. Cieszmy się ze do naszego grajdołka ktoś chce przyjeżdżać.Pozdrawiam tych co byli:):)

Chciałabym,żeby zaproszono do nas Pana Artura Andrusa, Miło by było zobaczyć go na żywo :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.